poniedziałek, 14 stycznia 2008

Kolczyki i wywyższanie Chrystusa


Kocham moją żonę i bardzo cieszę się, kiedy mam okazję coś dla niej zrobić albo coś jej dać. Dzisiaj musiałem załatwić kilka rzeczy na mieście i tam gdzie byłem zauważyłem biżuterię. Miałem pomysł, aby zrobić żonie niespodziankę. Więc wszedłem do sklepu i kupiłem jej kolczyki. Wrόciłem do domu i planowałem dokładnie jak mόgłbym jej dać prezent. Sarah była w kuchni i gotowała, chociaż jest w dzięwiątym miesiącu ciąży i już siedem dni po terminie. Wszedłem do kuchni i dałem jej prezent. Była bardzo zadowolona. Mόwiła, że nie musiałem robić jej prezentu, ale powiedziała też, że nie ma takich kolczyków i że są bardzo ładne. Poszedłem do drugiego pokoju i zacząłem czytać kziążkę, ale miałem nadzieję, że Sarah szybko zacznie nosić te kolczyki. Widziałem jak wychodzi z kuchni i cieszyłem się, że nałożyła i nosi nowe kolczyki.

Sarah sprawiła mi radość dokładnie jak my możemy sprawić radość Bogu. Bόg ciągle daje nam dobre rzeczy. On chce, żebyśmy chętnie i jak najszybciej wykorzystali Jego dary. Niektόrzy ludzie uważają, że kiedy odmawiają Bożym darom takim jak: małżenstwo, mięso czy inne dobre rzeczy wtedy są bardziej duchowi. Myślimy, że człowiek ktόry nie czerpie z życia przyjemności jest duchowym człowiekiem. Ale to nie jest prawda. Jeżeli nie cieszysz się z Bożych darów, nie sprawiasz radości Bogu. Bόg chce, żebyśmy wzięli to co On nam daje i żebyśmy radowali się z Jego prezentów. Bόg czeka na podziękowanie Mu za Jego wspaniałe dary.

Korzystaj codziennie z darów od Boga i ciesz się promienistym uśmiechem. Bόg jest dobry i daje nam dobre rzeczy.

Wysławiajcie Pana ze mną! Wywyższajmy wspόlnie Jego imię!
(Ps. 34:4)

Czy miałeś okazję radować się z Bożymi darami ostatnio? Powiedz o tym pisząc komentarz.

7 komentarzy:

Wika pisze...

Hej, jestem chyba pierwsza!!! Trzeba bardziej zareklamować tego bloga...Ale fajny pomysł;-)
Ja miałam ostatnio okazję dziękować Bogu za pracę, która znalazła się właśnie w tym momencie kiedy naprawdę jej zaczęłam potrzebować...Za przjaciół-Hanię i Andrzeja, bez których napewno bym tu nie wytrzymała.
I jeszcze że Manchester wygrał 6-0 i jest na pierwszym miejscu;-))
Jestem bardzo za to wszystko wdzięczna Bogu, i ciągle jest dla mnie czymś niesamowitym jak dobrze Bóg wie co jest dla nas najlepsze.

tomek pisze...

Ostatnio popsuł mi się samochód, skoda octavia, dziura w przewodzie gumowym doprowadzającym płyn chłodniczy do nagrzewnicy. Ten przewód to jest kawałek gumowej rurki. Na oko powinien kosztować 15 złotych. Ale nie, w serwisie skody okazało się nie wiedzieć czemu że to dziadostwo kosztuje 248 złotych. Dziękuję Bogu za gościa w serwisie wulkanizacyjnym który poradził abym kupił przewód z kolankiem, dwie przedłużki i 4 obejmy w sklepie z częściami do traktorów. Kosztowało to 27 złotych. No może to nie jest cud w sensie charyzmatycznym, ale jest to jednak cieszące... :)

blogger pisze...

Pomyślałam, ze gdybym miała napisac z czego się "raduję" to byłaby to długa lista, ale przez kilka ostatnich dni cieszyłam się z grypy. To wspaniały czas, gdy można bezkarnie sobie lezeć i nic nie robić- bez wyrzutów sumienia, chociaż nie do końca się kontaktuje, i dużo czytać, a rodzina troszczy się o ciebie bardziej niż zwykle. Za nią jestem najbardziej wdzięczna Bogu, bo otoczył mnie ludźmi, którzy kochają mnie bezwarunkowo i dla których jestem "oczkiem w głowie", nawet gdy mam temperature i jestem strasznie marudna.

blogger pisze...

soory, tam wyżej, też powinno byc Ilona a nie blogger, jakkolwiek to zrobiłam. Ciekawe czy teraz się uda?!

ilona pisze...

Hurra, chyba mi się udało, Ben sorry, że tyle ci tu piszę, ale liczę że w końcu uda mi się pisac pod swoim imieniem , dla mnie blogi to abstrakcja, dzięki Bogu chyba poprawiłam. Zdolna jestem!

Ben Layer pisze...

Brawo Ilona, udalo ci sie.
Bog jest tak wspanialy ze moze nawet uzywac grypa ku dobremu

Leszek pisze...

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywo wieczny."

To jest największy DAR Boga dla mnie, reszta to chyba tylko dodatki,
ale jako grzeszny człowiek często zapominam o tym darze i stawiam na pierwszym miejscu mało istotne sprawy, rzeczy.

Niechaj TEN, który uczynił niebo i ziemię błogosławi nas,
bo ON o nas pamięta.

Leszek, Siedlce