środa, 7 stycznia 2009

Chrześcijanstwo i Religia


Jako kaznodzieje Boży musimy wyraźnie potępiać grzechy takie jak homoseksualizm, kradzież, kłamstwo, bałwochwalstwo itd.
Nie możemy jednak ignorować grzechu, ktόrym jest religijność.
Ludzie religijni są tak samo ohydni w Bożych oczach jak ludzie, ktόrzy są uczestnikami grzechów wymienionych wcześniej. Prawdziwe Chrześcijaństwo to nie religia.

1. Religia mόwi, że musimy być dobrzy żeby Bόg nas kochał. Prawdą jest, że „Wszak Chrystus, ...umarł za bezbożnych. Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.” Bόg nie kocha nas z powodu naszej dobroci. Bόg nas kochał, zanim robiliśmy dobre rzeczy.
Wyobraź sobie, że ojciec dałby swoim dzieciom listę rzeczy i powiedziałby im, że jeżeli oni zrobią wszystkie te rzeczy to on będzie ich ojcem i będzie ich kochać. To nie jest prawdziwa miłość. Boża miłość do nas nie jest zależna od uczynkόw. Prawdą jest to, że Bόg cię kocha dzisiaj, nic nie musisz zmieniać żeby Bόg cię przyjął do swojej rodziny. Jezus tak bardzo cię kocha, że umarł żebyś mόgł żyć i zaprasza cię dzisiaj do swojej rodziny.

2. Religia mόwi, że są dwa rodzaje ludzi – dobrzy i niedobrzy. Oczywiście ludzie z ich religii są dobrzy, a wszyscy inni są niedobrzy. Biblia naucza, że są dwa rodzaje ludzi – skruszeni i nieskruszeni. Wszyscy są niedobrzy. Wszyscy są grzesznikami i buntowali się przeciwko Bogu. Ci ludzie ktόrzy wyznają, że są niedobrzy i proszą Jezusa o pomoc otrzymują przebaczenie. Czytamy w Ewangeliach, że Jezus nauczał iż ludzie muszą być zbawieni. Prostytutki, oszuści i pijacy wiedzieli, że byli grzesznikami i przyjęli zbawienie Jezusa. Religijni ludzie mόwili mu „Masz demona.” I nie chcieli zbawienia Jezusa.

3. Religia myśli, że miejsce twojego urodzenia jest ważne. Czy urodziłeś się w rodzinie Chrześcijańskiej? Czy byłeś ochrzony? Czy uczyłaś się katechizmu? Czy chodziłeś do oaz, czy na chrześcijanskie konferencje? W prawdziwym chrześcijaństwie nie jest ważne skąd pochodzisz, czy znasz religijne słownictwo, ważne jest tylko nowonarodzenie. Wiele ludzie liczą na to, że są Chrześcijanami gdyż urodzili się w rodzinie Chrześcijańskiej. Nieprawda!! Staniesz się Chrześcijaninem nie przez narodzenie, lecz przez narodzenie z Ducha.

4. W religii jest ważne co robisz, albo nie robisz. Religia daje ludziom listę rzeczy, ktόre trzeba robić, a także listę rzeczy ktόrych nie można robić. Religijni ludzie żyją według tej listy. Jeżeli robią dobre uczynki, a unikają złych, czują się duchowi i blisko Boga. Chrześcijaństwo mόwi, że jesteśmy blisko Boga dzięki działaniu Jezusa, a nie dzięki naszemu działaniu. Nie zbliżysz się do Boga przez swoje dobre uczynki. Jezus zrobił wszystko za nas. Jezus żył doskonale życie w naszym miejscu. Jezus wypełnił usprawiedliwienie i kiedy umarł powiedział, „wykonało się.” To znaczy, że Jezus zrobił wszystko, nic już nie musisz robić, aby być blisko Boga. Jeżeli jesteś „w Chrystusie” jesteś aż tak blisko Boga jak Jezus. Nie ma nikogo, kto cię potępia.

Luter powiedział, że religia to automatyczne postawienia serca. Czyli codziennie (albo wiele razy dziennie) nasze serce wraca do postawienia religijności. Wracamy do postawienia, że musimy robić dobre rzeczy, żeby Bόg nam kochał oraz, że jesteśmy lepsi od innych ponieważ robimy dobre rzeczy. Jeżeli wciąż nie prosimy Boga, aby zmieniał nasze postawienia, będziemy religijni. Każdy z nas musi codziennie przypominać sobie, że jesteśmy przyjęci przez Boga nie dzięki naszej dobroci, lecz przez działanie Jezusa. Jezus zrobił wszystko za nas. Żaden z nas nie jest lepszy od innych, lecz każdy tak samo potrzebuje łaski Jezusa.

Brak komentarzy: