środa, 25 lutego 2009

Bóg cię przyjmuje na podstawie sprawiedliwości Jezusa.


Biblia naucza, że człowiek może być w Chrystusie. Czyli to co należy do Jezusa, staje się twoje, a to co należy do ciebie stanie się Jego. To jest najlepsza wymiana w historii świata, ty dostajesz Jego sprawiedliwość, a on twoją karę. Jeżeli jesteś dzieckiem Bożym, to dostałeś sprawiedliwość Jezusa. Jesteś przed Bogiem doskonały. Nie tylko bez grzechu, ale całkowicie doskonały, dobry. Bóg cię przyjmuje na podstawie sprawiedliwości Jezusa.

Musisz przestać myśleć, że jesteś przyjęty dzięki swoim dobrym uczynkom. To nie jest łatwe. Jeżeli jesteś podobny do mnie, to często myślisz że Bóg cię przyjmie dzięki twojej sprawiedliwości.


Czy miałeś kiedyś takie przeżycie: powiedzmy pewnego dnia obudziłeś się trochę późno, nie miałeś czasu spokojnie napić się kawy, ani zjeść śniadania, nie mogłeś znaleźć czystej koszuli, wyszedłeś z domu i musiałeś iść do pracy w deszczu, pomrukując z niezadowolenia całą drogę do pracy. W pracy osoba, która zawsze cię denerwuje jest wyjątkowo niemiła, a ty dzisiaj nie masz siły milczeć, więc mówisz jej co myślisz. Kiedy wracasz do domu okazuje się, że twoja żona nie miała czasu ugotować obiadu, dzieci biegają i krzyczą a ty nie masz do nich cierpliwości. Wtedy żona przypomina ci, że dzisiaj jest spotkanie dla kobiet w zborze, więc na cały wieczór zostajesz w domu sam z dziećmi. Kiedy późno wieczorem dzieci są już po kolacji i śpią, żona wróciła, a ty zanim pójdziesz spać myślisz, że powinieneś się pomodlić. Więc modlisz się, „Boże, wiem że nie reagowałem dzisiaj tak jak należy, wybacz mi, postaram się zmienić. Amen.”


A innego dnia budzisz się rano i coś czujesz... boczek? Czy dzisiaj są moje urodziny? Masz czas, aby spokojnie zjeść śniadanie, twoja ulubiona koszula jest czysta i wyprasowana. Wychodzisz z domu, słońce świeci, a ty całą drogę do pracy śpiewasz Bogu pieśni. Osoba która zawsze cię denerwuje pyta, gdzie chodzisz do kościoła ponieważ także chciałaby zacząć chodzić. Kiedy wracasz do domu dzieci sprzątają i zachowują się jak małe aniołki. Kiedy jest czas aby pójść spać, myślisz że powinieneś się pomodlić. Więc modlisz się, „Panie Boże wszechmogący, Tyś jesteś Tarczą i Schronieniem moim. Dziękuje ci za wszelkie twoje błogosławieństwa. Za moją żonę i piękne dzieci, za mój zbór i wspaniałą pracę którą mi dałeś, za nasze mieszkanie i materialne bogactwo.” Dalej modlisz się tak za każdą osobę ze swojego zboru, za wszystkich niewierzących ludzi w twojej rodzinie, za wszystkich misjonarzy. I czujesz się blisko Boga.


Pierwszego dnia byłeś tak samo grzeszny, jak drugiego. Ponieważ czułeś, że Bóg cię przyjmie albo nie z powodu twoich własnych czynów. Jeżeli jesteś Bożym dzieckiem, to cały czas jesteś całkowicie sprawiedliwy przed Bogiem, dzięki Jezusowi.
Twoja relacja z Bogiem nie zmienia się, kiedy masz nieudany dzień, ani kiedy masz wspaniały dzień. Jesteś sprawiedliwy, dzięki sprawiedliwość która była ci poczytana, nie dzięki sprawiedliwości, którą osiągnąłeś.

Brak komentarzy: