czwartek, 26 marca 2009

Cała Polska czyta dzieciom


Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

To jest hasło Fundacji ABC XXI. Fundacja powstała po to, aby zachęcać rodziców do poświęcania czasu dzieciom, czytając im. Chciałbym wesprzeć ich pomysł. Tylko, że ja chciałbym kierować swoje słowa do wierzących rodziców. Musimy nauczyć nasze dzieci aby kochały dobre książki. Jeżeli dzieci słuchają dobrych książek to może rozbudzić w nich pragnienie do czytania takich książek. Czytanie ma wiele zalet. Po pierwsze to jest czas kiedy rodzice mogą budować relacje z dziećmi. Wspólne czytanie jest o wiele bardziej budujące niż wspólne oglądanie bajek. Po drugie, czytanie książki można rozpocząć rozmową o grzechu, o Jezusie, o Słowie Bożym. W naszym domu jest taki zwyczaj, że o όsmej wieczorem dzieci myją się i zanim pojdą spać wspólnie czytamy, śpiewamy i modlimy się. Czytamy chrześcijańskie książki. Często książka powoduje, że moje cόrki zaczynają pytać o Boga. Wtedy mam okazję, aby poważnie z nimi rozmawiać i dzielić się ewangelią. Dzień po dniu rozmawiamy o Bogu w sposόb bardzo naturalny, ponieważ książki nakierowują nas na ten temat. Ten zwyczaj jest jednym z najlepszych rzeczy, które robimy z naszymi dziećmi. Widzę jak ważny jest ten czas w naszej rodzinie i w życiu moich dzieci. Pragnę żeby każdy wierzący rodzic w Polsce spędzał w ten sposób czas ze swoimi dziećmi każdego dnia.

My czytamy książki po angielsku, w tym języku jest wiele dobrych chrześcijańskich książek. Jednak po polsku także jest sporo dobrych książek do wyboru. Ale trzeba uważać, ponieważ nie wszystkie chrześcijańskie książki są odpowiednie.
Chciałbym polecić kilka moich ulubionych książek dla dzieci w języku polskim.

Wielka księga pytań i odpowiedzi o Jezusie Chrystusie
Skarby Śniegu i inny ksiązki Patricia

1 komentarz:

Paweł pisze...

Dzieciom trzeba od najmłodszych lat czytać i opowiadać, aby potrafiły rozwijać swoją wyobraźnię, a jednocześnie, aby poznawały Jezusa Chrystusa. Sądzę, że czytanie chrześcijańskich książek, bądź też Pisma Świętego, ma znaczący wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka. Aby wyrosło na dobrego człowieka i świadomego chrześcijanina, warto poświęcić chociażby 20 minut każdego dnia na chrześcijańskie czytanie.

Pozdrawiam i zapraszam do mnie!:)