środa, 5 maja 2010

Najlepszym obrazem łaski Bożej jest kościół.


„Aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą,” -Efezjan 3.10Chciałbym zwrócić uwagę na słowo „różnorodna” w wersecie dziesiątym. Dosłownie oznacza to „różnobarwny” albo „wielokolorowy.” Chciałbym żebyście wyobrazili sobie teraz ogromne płótno malarskie i artystę, który maluje używając wielu pędzli na raz. Każdy pędzel jest całkiem zwyczajny. Większość z nich jest mała i wydaje się, że mają bardzo niewielki wpływ na całość obrazu. Artysta, który maluje to Bóg. Nie możemy wyobrazić sobie Boga, ponieważ jest on Duchem. Płótno to historia świata i trudno jest nam ją sobie wyobrazić, ponieważ jesteśmy jej częścią. A pędzle to kościół Boży. Każdy mały pędzel to dziecko Boże. Każdy pędzel tworzy wyjątkowy kolor i szczegół. Niektóre pędzle używają jasnych kolorów, a niektóre ciemniejszych. Niektóre pędzle malują większy kawałek płótna, a niektóre mniejszy. Niektóre pędzle malują przez długi czas, a niektóry bardzo krótko. Ale to artysta jest tym, który planuje barwy i rozmiary. Artysta używa każdego pędzla, aby namalować mały kawałek ogromnego obrazu. Wszystko ładnie razem pasuje i jest to obraz mądrości Bożej. W centrum obrazu jest Jezus na krzyżu. Jest to centralny punkt, na którym skupiają się oczy publiczności.

Ale co to za publiczność? Anioły – dobre i niedobre. Bóg chce, żeby anioły poznały Jego łaskę i miłosierdzie, żeby też mogły Go uwielbiać. Anioły nie są uczestnikami łaski Bożej tak jak my w kościele. Ani niedobre anioły, ani dobre. Kiedy niedobre anioły zgrzeszyły, Bóg nie zaplanował sposobu, aby zbawić je od kary. A dobre anioły nigdy nie zgrzeszyły, więc nie były uczestnikami łaski. Anioły nie poznają Bożej łaski ani przez doświadczenie, ani przez stworzenie. A Bóg chce, żeby poznały wielkość Jego łaski.
Najlepszym obrazem łaski Bożej jest kościół. Kościół to jest zgromadzenie niegodne grzeszników, których Bóg zbawił z łaski. Boży kościół jest ogromnym przepięknym arcydziełem jego łaski. Kiedy Jego arcydzieło będzie całkowiecie gotowe, będzie to idealny obraz Bożej łaski. Chociaż same anioły nie skorzystały z łaski Bożej, to poznają ją przez kościół i będą Go wiecznie uwielbiać.

Brak komentarzy: