środa, 17 listopada 2010

Paweł opisuje życie Chrześcijańskie, jako bitwę. (czesc 2)


"Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się, Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości I obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, A przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.”

1.

Weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; Żołnierz w rzymskim wojsku miał tarczę tak dużą, jak on sam. Żeby w czasie wojny mógł stać za tarczą i być całkowicie ochroniony przed strzałami wroga. Ale tarcze te były zrobione z drewna, więc wrogowie nauczyli się jak strzelać strzałami z ogniem, które paliły rzymskie tarcze. Dlatego żołnierze pokryli swoje tarcze skórą i moczyli je. Żeby ich tarcze mogły zgasić ogniste pociski wroga.

Nasz wróg ciągle rzuca ogniste pociski w naszym kierunku. To są kłamstwa szatana. I jeżeli uwierzysz w te kłamstwa, zostaniesz zniszczony.

Zgaśmy jego ogniste pociski poprzez wiarę. Wiara jest wtedy, kiedy trzymamy się prawdy. Wiara nie oznacza trzymania się jakiegoś nieudowodnionego, nierealnego pojęcia. Musimy wierzyć w to, co jest rzeczywiste.

Niektóre kłamstwa szatana są następujące: Bóg cię nie kocha. Bóg nie jest dobry. Jesteś tak grzeszny, że Bóg nie może ci wybaczyć. Jesteś dobry, nie potrzebujesz Jezusa. Masz dużo czasu, aby myśleć o Jezusie, nie musisz podejmować decyzji dzisiaj. Nie da się Boga poznać.

To jest kilka kłamstw szatana, ale są tryliony innych. I każdy z nas musi codziennie i wiele razy dziennie walczyć z tymi kłamstwami. Musimy trzymać się prawdy. To, czego używamy, aby walczyć to wiara.

Słuchałem takiego świadectwa. Pewien pastor dzielił się historią o walce w życiu jego córki. Jego córka miała najlepszą przyjaciółkę. Jego córka kochała Jezusa, a jej przyjaciółka nie była Chrześcijanką. Ta przyjaciółka zachorowała na raka, kiedy była na studiach. Jej stan bardzo szybko się pogarszał i córka pastora przestała chodzić na uniwersytet, żeby mogła codziennie siedzieć w szpitalu obok swojej najlepszej przyjaciółki. Ta dziewczyna umarła. Pastor powiedział, że jego córka miała dobre podejście do całej sytuacji. Nie zamykała się w sobie, rozmawiała z rodziną o tym, co czuła. Jednak jej ociec czuł, że była to dla niej bardzo trudna sytuacja. Pewnego dnia, kiedy usłyszał płacz z jej pokoju, wszedł do środka, przytulił ją i powiedział, „opowiedz mi o tym.” Ona powiedziała, „Bóg mógł uzdrowić moją przyjaciółkę i tego nie zrobił, nienawidzę go.” Jej ojciec odpowiedział, „Jestem wdzięczny, że mówisz mi o tym, co czujesz. Psalmiści także czuli, że Bóg nie był w porządku wobec nich. Ale musisz zadać sobie dwa pytania. Czy chcesz Boga, który jest podobny do gina w butelce w historii Aladyna? Czyli Boga, który jest mocny, ale całkowicie pod wpływem człowieka, który trzyma butelkę. Czy chcesz Boga, który jest tak silny i wielki, że nie jest kontrolowany przez nas i czasami robi to, czego nie rozumiemy? A po drugie, zanim stwierdzisz, że Bóg cię nie kocha, przypomnij sobie ukrzyżowanie Jezusa. Przypomnij sobie, że ty straciłaś przyjaciółkę, ale Bóg stracił Syna, albo raczej oddał Syna, z powodu miłości do ciebie.

Szatan atakuje nas swoimi kłamstwami codziennie, ale chyba są one bardziej skuteczne, kiedy cierpimy. Kiedy przechodzisz przez trudności, musisz świadomie walczyć z kłamstwami szatana poprzez wiarę. Szatan będzie ci podpowiadać, że nie ma dla ciebie zbawienia. Nie ma sensu, żebyś chodził na nabożeństwa, jesteś hipokrytą. Ale musisz zgasić ogniste pociski szatana poprzez wiarę w to, co Jezus uczynił, nie poprzez wiarę w to, co ty zrobiłeś. Wiara w działanie Jezusa jest tym, co pokona kłamstwa szatana.

2. Weźcie przyłbicę zbawienia. To, co daje nam odwagę w bitwie, to nasz hełm. Możemy z odwagą iść na pole walki, ponieważ mamy hełm na głowie. Może dostaniemy strzałą w nogę, może ktoś uderzy nas w ramię. Ale hełm zbawienia daje nam pewność w bitwie. W pewnym sensie zbawienie jest przyszłe. Całe zbawienie jest czymś więcej, niż tylko zbawieniem od potępienia. Nawet natura czeka na dzień odkupienia, kiedy już dalej nie będzie pod przekleństwem. Pewnego dnia Boży plan zbawienia będzie całkowicie zrealizowany. Ale człowiek zostaje zbawiony od gniewu Bożego w momencie nowego narodzenia. W tym momencie jego stan przed Bogiem całkowicie się zmienia. Przed nowym narodzeniem człowiek jest wrogo nastawiony wobec Boga. Już po nowym narodzeniu jest on wybawiony od gniewu Bożego. Gniew Boży wobec niego zostaje zaspokojony dzięki ofierze Jezusa Chrystusa. Ta pewność zbawienia jest naszym hełmem. Bez pewności zbawienia nikt nie może iść do przodu w bitwie. Weź hełm zbawienia i zaangażuj się w bitwę z odwagą.

Ostatnia zbroja -

3. Miecz Ducha, którym jest Słowo Boże. Słowo Boże to arcydzieło Ducha. Duch Boży działał wśród autorów, żeby pismo święty było doskonałe. Także przez Ducha to Słowo Boże jest skuteczne. Duch Święty powoduje nowe narodzenie. Wtedy, kiedy człowiek jest już chrześcijaninem, Duch powoduje, że staje się on coraz bardziej podobny do Jezusa. A to, czego Duch używa, aby powodować nowe narodzenie to Słowo Boże i to, czego Duch używa, aby powodować dojrzałość w życiu Chrześcijanina to Słowo.

W pierwszym psalmie mamy opis bogobojnego człowieka. W pierwszym wersecie jest napisane, czego on nie czyni. „Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców”. Człowiek, który żyje według woli Bożej, nie będzie czynić pewnych rzeczy. Nie będzie słuchać rad bezbożnych. Nie będzie czynić tego, co czynią grzesznicy. Ani nie będzie siedzieć z nimi, krytykować i szydzić.

A w drugim wersecie jest wymienione, co bogobojny człowiek czyni. Jest logiczne, że przeciwieństwem pierwszego wersetu byłoby, że będzie on słuchać mądrych rad. Będzie robić to, co robią sprawiedliwi ludzie. Będzie siadać z tymi, którzy zachęcają i radują się. Ale nie jest tak napisane. W drugim wersecie czytamy, „Lecz ma upodobanie w zakonie Pana i zakon jego rozważa dniem i nocą.” Opis bogobojnego człowieka to, że jego umysł jest pełen Słowa Bożego.

Jedna z ostatnich rzeczy, o które Jezus modlił się dla swoich uczniów zanim umarł na krzyżu to, „Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.”

Nie możemy walczyć bez słowa Bożego. Zachęcam was, aby czytać codziennie, rozważać to, co czytasz i uczyć się wersetów na pamięć. Jesteśmy w bitwie i Słowo Boże jest nam niezbędne.

Brak komentarzy: