sobota, 28 czerwca 2008

Znak, że jesteś blisko BogaKażdy z nas pragnie zbliżyć się do Boga. Bóg jest tak dobry wobec nas; dał nam życie, wysłał Swojego syna aby umarł za nas, dał nam Ducha Świętego który nieustannie pomaga nam w życiu, dal nam Swoje słowo, które objawia nam kim On jest. Bóg tyle dla nas zrobił i jest tak wspaniały, że pragniemy zbliżyć się do Niego. Są znaki, które pokazują nam że zbliżyliśmy się do Boga. Jednym z takich znaków jest świadomość grzechu w naszym życiu. Może teraz myślisz że zwariowałem. Może zawsze myślałeś, że kiedy człowiek zbliży się do Boga, to będzie świadomy wielkiej pozytywnej zmiany w swoim zachowaniu.

Prawdą jest, że kiedy człowiek zbliża się do Boga, to zachodzi pozytywna zmiana w jego zachowaniu, ale on będzie coraz bardziej świadomy grzechu w swoim życiu.

Bóg jest całkiem bez grzechu i Jego dobre cechy są tak oczywiste, że kiedy nawet najbardziej święty człowiek zbliża się do Boga, to jego grzechy będą widoczne. Każdy z nas grzeszy, „Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.” (1 Jana 1.8) Nawet dobre cechy człowieka, jak miłość i łaska, bardzo różnią się od doskonałej Bożej miłości i łaski.

Każdy Chrześcijanin powinien coraz bardziej zbliżać się do Boga, a to znaczy że powinien być coraz bardziej świadomy swoich grzechów i słabości. Człowiek, który nie widzi grzechu w swoim życiu i myśli że jest dobrym człowiekiem, jest daleko od Boga.

Jestem teraz na zachodzie w Ameryce, gdzie są wielkie góry. Kiedy patrzysz na góry z dużej odległości, nie wyglądają bardzo potężnie. Ale kiedy człowiek zbliża się do góry, to uświadamia sobie dwie rzeczy: po pierwsze jej wielkość i po drugie swoją marność. Kiedy człowiek zbliża się do Boga, to staje się coraz bardziej świadomy Bożej świętości i swojego grzechu.

Świadomość grzechu jest jednym ze znaków, że jesteś blisko Boga.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Zgadzam się z tym.

Anonimowy pisze...

To u góry to był mój wpis, nie zawsze jestem krytyczny proszę zwrócić uwagę :-)
Tomek Glinka