piątek, 14 listopada 2008

W jaki sposób dobre uczynki mogą podobać się Bogu?

Czytamy w Biblii, że Faryzeusze robili wiele dobrych uczynków, które Bόg kazał ludziom robić. Jednak Jezus nie pochwalał ich za dobre uczynki, lecz powiedział, że są oni podobni do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości. Bόg każe nam robić dobre rzeczy. „Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków,” (Efez. 2:10) Nie chcemy powtarzać błędów Faryzeuszy i wyglądać pięknie tylko na zewnątrz. W jaki sposób więc nasze dobre uczynki mogą podobać się Bogu?

Myślę, że odpowiedź na to pytanie znajduje się w Liście do Rzymian 11.36 „Albowiem z niego i przez niego i ku niemu jest wszystko; jemu niech będzie chwała na wieki. Amen.”

W tym wersecie wymienione są trzy ważne punkty.

Po pierwsze musimy wyznać, że wszystko jest „z niego” czyli to co mamy jest od Boga. Dosłownie wszystko, nasze materialne środki, nasze umiętności, zdolności i dary, nasz wolny czas, siła i energia są od Boga.

Po drugie służymy przez niego. „Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie.” (Filip. 4:13) Robimy dobre uczynki dzięki mocy Jezusa. Jesteśmy w każdej chwili całkowicie zależni od Niego. Kiedy używamy darów, ktόre dostaliśmy od Boga aby służyć innym, wierzymy w to, że nie tylko my używamy tych darów, lecz także Jezus używa ich, by okazać łaskę innym ludziom. Nie służymy naszą siły i naszą mądrością, lecz jesteśmy zależni od siły i mądrości Jezusa przez cały czas.

Po trzecie, robimy dobre rzeczy dla Boga. Naszą głόwną motywacją jest to, żeby Bόg był we wszystkim chwalony i wywyższany. Nie robimy dobrych uczynków dla własnych korzyści lub dla korzyści innych osób. Naszym głównym celem w służbie jest chwalenie Boga, chociaż gdy służymy Panu to płyną z tego korzyści dla nas i innych ludzi.

Powinniśmy robić wiele dobrych uczynków codziennie, wszystkie nasze uczynki muszą być wykonane w sposόb, ktόry podoba się Bogu. Wszystko co mamy jest od Boga i powinno być używane w mocy, ktόrej Jezus udziela po to, by chwalić Boga. Twoje życie może być pełne dobrych uczynków, ktόre podobają się Bogu.

Jemu niech będzie chwała na wieki. Amen.

1 komentarz:

Leszek pisze...

Jakuba 2, 14-26

Pozdrawiam
Leszek, Siedlce