piątek, 12 grudnia 2008

Bόg powołał nas aby głosić Jego słowo

Co mόwię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle dnia; a co słyszycie na ucho, głoście na dachach. -Mat. 10:27
I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. - Mar. 16:15
iż nas Bóg powołał, abyśmy im zwiastowali dobrą nowinę. - Dz.Ap. 16:10

Zwiastowanie Słowa Bożego jest najważniejszą odpowiedzialnością pastora. Boże Słowo ożywia, wykrywa błędy, naucza, poprawia, jest mieczem, ktόrego Duch Święty używa żeby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

Odpowiedzialnością pastora jest autorytatywne głoszenie Bożego Słowo bez przeproszenia. Boże słowo stoi w wielkim kontraście do świata i kiedy jest głoszone powoduje starcia. Autorytatywne kazanie są coraz mniej popularne w naszym świecie.

Żyjemy w czasie zwanym postmodern. W naszych czasach tolerancja jest bardziej cenna niż prawda. Ludzie chwalą pastorów, ktόrzy są tolerancyjni, a potępiają pastorów, ktόrzy zwiastują Słowo Boże autorytatywnie. Dialog jest popularnym tematem. Zamiast kazania modniejsze są rozmowy.

Niestety jesteśmy świadkami jak świat wpływa na kościόł. Kazania są coraz krόtsze, więcej czasu jest poświęcane na śpiewanie, dzielenie się osobistym świadectwem i na inne rzeczy, albo w czasie wspόlnego zgormadzenia nie ma w ogόle kazania. Zamiast kazania jest teatralne przedstawienie, pastor prowadzi rozmowę, albo występ. Wszystkie te rzeczy mogą mieć swόj miesce na wspόlnych gromadzeniach, lecz nie mogą zastąpować autorytatywnego kazania z Bożego Słowa.

Bόg używa zwiastowania Swego Słowa po to, aby zbawić grzesznikόw i udoskonalić jego dzieci. Jeżeli pastor wiernie głosi Boże Słowo nie będzie podobać się wszystkim ludziom, lecz jeżeli nie będzie głosił Bożego Słowa wtedy pastor nie będzie podobał się Bogu.
Niech Bόg powoła wielu pastorόw w Polsce aby wiernie i autorytatywnie głosili Jego Słowo

Brak komentarzy: