poniedziałek, 22 grudnia 2008

Proszę, nie daj się oszukać.


W naszym domu będziemy mieli dużo zajęć w tym tygodniu. Wątpię, że będę w stanie napisać trzy artykuły na blog, ale postaram się. Mam nadzieję, że Jezus będzie uwielbiony w domach Jego dzieci w czasie tak zwanych świąt Bożego narodzenia. Dzisiajszy artykuł jest fragmentem z niedzielnego kazania, zachęcając nas do skupienia się na tym, co jest najważniejsze.

Kiedy byłem dzieckiem biblioteka na moim osiedlu często w czasie wakacji organizowała zajęcia dla dzieci. Różne konkursy i występy. Pamiętam, że raz był występ magika. Pewien pan występował i robił różne sztuczki. Np. pokazał, że jego czapka jest pusta a potem wyciągnął z niej kwiaty. Albo pokazał monetę, włożył ją do czapki i zniknęła. Ale zauważyłem, że każda sztuka polegała na tym, że on zawsze machał jedną ręką w której trzymał kolorową chusteczkę, i kiedy my patrzyliśmy na tą rękę on robił coś ważnego drugą. Magik chciał żebyśmy patrzyli w jedno miejsce, kiedy coś ważnego działo się gdzieś indziej. W ten sposób oszukiwał nas.
Chciałbym dzisiaj opowiedzieć wam o największym oszustwie Świąt Bożego Narodzenia. O tej porze roku Szatan robi coś podobnego jak ten magik. Odwraca naszą uwagę, od tego co jest najważniejsze, do tego co tak naprawdę jest tylko kolorową chusteczką.
Moim celem dzisiaj jest przypomnieć, abyśmy skupiali się na tym, co jest ważne.

Zbawiciel się narodził, potomstwo kobiety i jednocześnie Ojciec Odwieczny. Anioł powiedział do pasterzy, „Gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan.” Anioł określił Jezusa trzema nazwami, Zbawiciel, Chrystus i Pan. Każde ma własne znaczenie.
Zbawiciel to ten, który ratuje. Gedeon i Samsom ratowali Izrael od gniewu innych narodów. Ale Jezus ratuje ludzi od Bożego gniewu. Bóg będzie karać grzeszników, i tylko Jezus jest w stanie ocalić człowieka.
Chrystus znaczy namaszczony. Saul i Dawid byli namaszczeni przez Samuela. Ale Jezus był namaszczony przez Ducha Bożego. Jezus mówił o sobie, „Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę.”
Pan jest jednym z imion Boga. Pan jest imieniem Boga które opisuje Jego suwerenność. Bóg Panuje nad wszystkim. Bóg rządzi. Tak często słowo Pan jest używane w polskim języku, że chyba nie czujemy tego co pasterze kiedy anioł powiedział im, że dziecko które się urodziło w Betlejem jest Panem. Narodził się Wszechmocny, Suwerenny Bóg.
Jezus jest Panem. Ale mam do ciebie pytanie, Czy Jezus jest twoim Panem? Kiedy człowiek się narodzi to sam jest panem swojego życia. Czytamy w Biblii, że każdy człowiek idzie z natury w swoim własnym kierunku, nie ma ani jednego który z natury poszedłby za Bogiem. Ale dla każdego z nas musi być dzień, kiedy poddamy się Jezusowi i poprosimy Go, aby stał się naszym Panem. Aby poprowadził nasze życie. Aby rządził w nim.
Czy Jezus jest twoim Panem? Żyjesz dla Jezusa, czy dla siebie? Jeżeli Jezus nie jest twoim Panem, to nie jest także twoim Zbawicielem.

Jeżeli Jezus nie jest twoim Zbawicielem, to jesteś teraz podobny do tych ludzi, którzy byli na zewnątrz łodzi Noego. Jesteś podobny do tych ludzie, którzy nie mieli krwi na drzwiach. Bóg będzie karać grzech, i jest tylko jedna osoba która może nas uratować - to Jezus Chrystus Pan.

Drodzy Przyjaciele, to co się stało w stajence w Betlejem jest najważniejszym zdarzeniem w historii świata - oprócz śmierci Jezusa.
Powinniśmy radować się, że Bóg dał nam Zbawiciela. Powinniśmy o tym śpiewać, powinniśmy o tym rozmawiać, powinniśmy cieszyć się że nasz Bóg jest wiernym Bogiem który dotrzymuje swoich obietnic i tak bardzo kocha świat, że Syna swego dał aby nas ratować.

Ale pamiętacie, że mówiłem o oszustwie? Szatan chce odwrócić naszą uwagę od Jezusa. Szatan nie chce żebyś mówił o Jezusie, żebyś uwielbiał Jezusa, żebyś myślał o Jezusie. Więc Szatan używa wszystkiego co może, aby odwrócić twoją uwagę od Jezusa. Np. Szatan używa prezentów. Szatan chce, żebyś dużo myślał o tym co możesz kupić innym, i o tym co chcesz dostać. Szatan używa jedzenia, chce żebyś myślał o wigilii, karpiu, barszczu, zakupach, gotowaniu, gościach. Szatan używa ozdób, choinki, bombek, aby odwrócić twoją uwagę od tego co jest najważniejsze.

Proszę, nie daj się oszukać.

Nie jest grzechem jedzenie barszczu i karpia. Nie jest grzechem posiadanie choinki i ozdób w domu. Nie jest grzechem dostawanie i dawanie prezentów. Ale skup się na Jezusie. Przeczytaj historię Jego narodzin w Biblii. Porozmawiaj o Jezusie. Módl się do Jezusa. Uwielbiaj Jezusa. Poddaj się Jezusowi. Służ Jezusowi.
Skup się na tym, co jest ważne. Nie ma nic ważniejszego od Jezusa.

Brak komentarzy: