wtorek, 10 lutego 2009

Ludzie poza zasięgiem ewangelii


Znalazłem stronę internetową, która powstała po to, aby wrócić uwagę Bożego kościoła na narody i plemiona, które nie mają zborów czy misjonarzy, a niektόre nie mają nawet Biblii. Ci ludzie potrzebują naszej modlitwy. Chwała Bogu, że istnieje strona, która gromadzi informację o tych narodach, żeby informować cały kościół Boży po to, żebyśmy mogli o nich się modlić. Jezus nam kazał, „Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje.” - Mat. 9:38

Na ich stronie codziennie pojawia się nowy artykuł. Będę się starał tłumaczyć dla was jeden artykuł tygodniowo, żebyśmy w Polsce mogli razem wołać do Boga, aby „wyprawił robotników na żniwo swoje.” Pierwszy artykuł jest o ludzach Koro w Nigerii.

Bem ostrożnie wybrał kubeczki z półki w swojej chacie. Kubeczki będą używane na drugim pogrzebie jego babci, Bem chce żeby uroczystość była obchodzona dokładnie tak jak trzeba. Kubki są ukształtowane jak ciało kobiety, której brzuch wystaje do przodu. W nich będzie piwo i wino palmowe przeznaczone na ofiarę.
Rodzina Bema już obchodziła pierwszy pogrzeb, teraz jest czas radości, jej wejście do życia pozagrobowego. Jednak serce Bema nie było spokojne. Jego imię znaczy "pokój", ale on nie czuł pokoju. Może ona nie trafi do życia pozagrobowego? Jak ta życie wygląda? Czy ona będzie tam szczęśliwa? Czy jego ofiary będą przyjęte? Czy jego ofiary wystarczą? Umysł Bema wypełniał niepokój. Drugi pogrzeb jest gorszy niż pierwszy, ponieważ pierwszy pogrzeb był dla niego zrozumiały. Ale drugi pogrzeb zależy od niego. Wszystkie uroczystości muszą być robione wystarczająco dobrze i on musi składać wystarczające ofiary. To jest zbyt duża odpowiedzialność dla jednego człowieka.

Módl się...za Bema i jego lud - 48,000 Koro którzy nie wiedzą, że ofiara za życie wieczne została już złożona. Módl się za misjonarzy aby umieli przekazać to, że życie wieczne jest osiągalne tylko przez Chrystusa. Módl się za radość i pokój, które są częścią relacji z Jezusem aby przyszła do ludu Koro i żeby oni mogli skutecznie uciekać od lęku, w którym żyją teraz.

„Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Pan, Stwórcą krańców ziemi. On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość.” -Izaj. 40:28
Wyobraż sobie ekscytację ludzi, którzy pierwszy raz słuchają o Stworzycielu. O Jego mocy uczynienia wszechświatu z niczego. Żaden bóg nie może tym się chwalić. Nawet jeszcze więcej „niezgłębiona jest jego mądrość.” Kiedy ludzie poddają się stworzycielowi, przyłączają się do Tego, którego rozum jest o wiele większy od tego co możemy sobie wyobrazić. Wielka Nadzieja! Wielki prywilej!

Módl się... żeby każdy, kto nigdy nie słyszał, słuchając o Stworzycielu, będzie się dziwić tak, że będzie niemożliwe żeby Go nie uwielbił.

http://www.global-prayer-digest.org/

Brak komentarzy: