środa, 4 marca 2009

1 List Jana

Przez ostatnie kilka miesięcy w naszym zborze studiowaliśmy pierwszy list Jana. Apostoł Jan napisał swόj pierwszy list by przekonać tych, ktόrzy naprawdę wierzyli w Jezusa, że mają żywot wieczny. „To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.” Chociaż nie każda osoba, ktόra jest religijna ma żywot wieczny. Pewni ludzie, ktόrzy chodzą do kościoła regularnie i myślą, że są dziećmi Bożymi będą potępieni.

„W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.” -Mat. 7:22-23

Jan w tym liście naucza, że prawdziwe dzieci Boże będą widziały pewne znaki w swoim życiu. Przez te znaki można poznać czy urodziliśmy się z Boga.

Każdy z nas musi badać swoje życie i sprawdzić czy są znaki w naszym życiu, ktόre potwierdzają, że jesteśmy prawdziwymi dziećmi Bożymi?

Zacznę od początku list Jana i raz w tygodniu umieszczę na moim blogu następne kazanie ze studium I list św. Jana.

Na razie jakość audio nie jest zbyt dobra, ale kupimy mikrofon żeby było łatwiej słuchać.

Brak komentarzy: