środa, 27 maja 2009

Homoseksualizm - choroba, grzech, czy tylko inną orientacją seksualną?


Czy w Biblii znajduje się nauczanie o homoseksualizmie? Czy homoseksualizm jest grzechem, chorobą czy tylko inną orientacją seksualną? Jak powinno wyglądać nasze podejście do osoby, ktόra uważa się za geja?

To są słowa Pawła w pierwszym rozdziale listu do Rzymian:
„wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, ... Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.”

Wszystko co Bόg stworzył jest dobre i wszystko ma swoje miejsce w Bożym planie. Grzech występuje wtedy, gdy my używamy dobrych rzeczy od Boga w sposόb, ktόry nie podoba się Bogu. Np. Bόg dał nam smaczne jedzenie. Nie tylko dał nam jedzenie żebyśmy mieli energię, ale dał nam kubki smakowe, żeby jedzenie było dla nas przyjemne. Bόg chce żebyśmy jedli, dziękowali Mu za smaczny posiłek. Bόg cieszy się, kiedy jedzenie nam smakuje, jednak obżarstwo jest grzechem. Wnioskując należy stwierdzić, że jedzenie jest dobre i ma być w naszym życiu, ale kiedy jest w nadmiarze staje się grzechem.

Tak samo jest z uprawianiem seksu. Paweł mόwi, że homoseksualizm jest przeciwny naturze, „kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze”, czyli jest przeciwny Bożym dobrym planom. Homoseksualizm jest buntem przeciwko Bogu.

Uprawianie seksu nie jest brudne czy grzeszne. Seks jest pomysłem Boga i seks jest bardzo dobry w swoim miejscu. Bόg objawił jego miejsce w pierwszej księdze w Biblii. Boży plan to jeden mężczyzna i jedna kobieta w małżenstwie. Kiedy seks jest w swoim miejscu to seks podoba się Bogu. Homoseksualizm jest tak samo grzeszny jak seks ze swoją narzeczoną przed ślubem. Oba przypadki to używanie Bożego dobrego daru w niewłaściwy sposόb.

Jeżeli znasz osoba, ktόry uważa się za homoseksualistę, to twoja odpowiedzialność względem niej jest tak sama jak twoja odpowiedzialność względem osoby, ktόra jest żarłokiem. Trzeba ją kochać i powołać do upamiętania. Jesteśmy rόwni, każdy z nas jest grzesznikiem i każdy z nas potrzebuje Bożej łaski. Każdy z nas musi upamiętać się i odwrόcić od swoich grzechów. Obojętnie co to za grzech, rozwiązanie jest jedno – należy prosić Jezusa o przebaczenie.

Ludzie ktόrzy żyją w homoseksualizmie muszą upamiętać się, tak jak ludzie ktόrzy żyją w pijaństwie. „Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.” 1 Jana 1.9

Brak komentarzy: