środa, 14 października 2009

Sprawiedliwi radują się i cieszą przed Bogiem, I weselą się radośnie!


Bóg chce żeby jego dzieci miały życie pełne przyjemności. Bóg chce żebyśmy robili rzeczy które nam się podobają, i które sprawiają nam przyjemność.

Proszę znaleźć mój ulubiony werset w księdze przysłów, rozdział piąty, werset osiemnaście, Pamiętajcie, że całe pismo jest natchnione i pożyteczne do nauki. „Niech będzie błogosławiony twój zdrój, a raduj się z żony twojej młodości! Miłej jak łania, powabnej jak gazela! Niech jej piersi zawsze sprawiają ci rozkosz, upajaj się ustawicznie jej miłością!” To jest jeden z najlepszych rozkazów w Biblii. Ludzie nie wiedzą, że Bóg każe swoim dzieciom aby się rozkoszowały, radowały, korzystały z dobrych rzeczy które on stworzył.

Salomon tłumaczy, że prawie wszystko w tym życiu powinno sprawiać nam przyjemność. Powinniśmy rozkoszować się jedzeniem, piciem, pracą, swoją żoną. Tak pisał: „jedz radośnie swój chleb i pij w dobrym nastroju swoje wino, gdyż Bogu już dawno miłą jest ta twoja czynność. Noś zawsze białe szaty, a na twojej głowie niech nigdy nie braknie olejku. Używaj życia ze swoją ukochaną żoną.”

W psalmie sześćdziesiątym ósmym jest napisane, „sprawiedliwi radują się i cieszą przed Bogiem, I weselą się radośnie!” Sprawiedliwi radują się, ponieważ nasz Bóg jest radosnym Bogiem. Bóg zawsze robi to, co mu się podoba. Bóg jest radosnym Bogiem, który robi co chce. Bóg każe swoim dzieciom, aby były podobne do Niego. My też musimy się radować, i robić to co powoduje prawdziwą przyjemność.

W psalmie 16 jest napisane, że każda przyjemność pochodzi od Boga. „Obfitość radości w obliczu twoim, Rozkosz po prawicy twojej na wieki.”

Co stworzył Szatan? Nic, Szatan nic nie stworzył, szatan tylko bierze dobre rzeczy które Bóg stworzył, i je przekręca. Bóg stworzył jedzenie, a Szatan przekręca je w żarłoczność. Bóg stworzył seks, a Szatan przekręca to w pornografię, prostytucję i cudzołóstwo. Bóg stworzył picie, a Szatan przekręca je w pijaństwo. Bóg stworzył poczucie humoru, Szatan to przekręca w niemoralne żarty.

Bóg daje nam prawdziwe przyjemności, a Szatan oferuje zamiennik o wiele gorszej jakości. Każda przyjemność jest stworzona i pobłogosławiona przez Boga, żebyśmy używali jej w określony sposób. Jest Bożą wolą żebyśmy korzystali z dobrych darów, które On stworzył.

Szatan nie chce żebyśmy radowali się, nie chce żebyśmy korzystali z dobrych darów od Boga. Dlatego oferuje przyjemności, które są na początku słodkie, ale szybko się psują. C.S. Lewis (autor Opowieści z Narnii) pisze, że problem z ludźmi jest taki, że za szybko jesteśmy zadowoleni. Naszym problemem jest to, że radujemy się z małych przyjemności które oferuje nam szatan, kiedy Bóg chce dać nam wielkie przyjemności. Bierzemy zamienniki Szatana nie rozumiejąc, że to co Bóg oferuje jest oryginalną, prawdziwą przyjemnością, która nie ma konsekwencji.

Prorok Nehemiasz pisał, „Idźcie, najedzcie się tłustego jadła i napijcie się słodkich napojów, udzielcie też tym, którzy nic nie przygotowali, gdyż dzień dzisiejszy jest poświęcony naszemu Panu; nie smućcie się, wszak radość z Pana jest waszą ostoją.” (8.10) Chcę żebyśmy zwrócili uwagę na ostatnie słowa Nehemiasza, „radość z Pana jest waszą ostoją.” Osoba która raduje się w Bogu jest człowiekiem stabilnym, człowiekiem silnym. Ona nie pójdzie łatwo za kłamstwem Szatana. Nie będzie ją łatwo oszukać. A osoba która jest smutna, osoba która nie raduje się w Bogu, jest niestabilna. Jest ona w bardzo niebezpiecznej sytuacji, i może łatwo zostać oszukana. Może uwierzyć w kłamstwa szatana, że to co on oferuje jest prawdziwą przyjemnością.

W psalmie 37.4 jest napisane, „Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje!” To nie znaczy że jeżeli radujesz się, to możesz dostać wszystko co chcesz od Boga. Lecz w tym wersecie uczymy się, że kiedy człowiek raduje się Panem - to Bóg go zmienia. Bóg zmienia jego gust. Bóg zmienia jego pragnienia. Przyjemność która kiedyś mu się podobała, teraz staje się niesmaczna. I to co kiedyś było dla niego nudne (np. pomaganie innych) staje się przyjemne. Człowiek który raduje się w Bogu, będzie stawał się do Niego podobny. Będzie kochać to co Bóg kocha, będzie nienawidzić tego co Bóg nienawidzi. A kiedy Boże wola zostanie wypełniona, to dostanie to czego życzy sobie jego serce.

Jesus powtórzył to kiedy powiedział, „Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.” Czyli jeżeli kochasz mnie, to będziesz miał chęć robić to co ja każe. Nie jest tak że musisz męczyć się, aby udowodnić swoją miłość do Boga. Lecz tego który kocha Boga, Bóg będzie zmieniał, żeby chętnie robił to co każe Jezus.

Bóg dał nam pięć zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk, żebyśmy mogli radować się muzyką, cieszyć się jedzeniem, wąchać kwiaty, patrzeć na chmury i gwiazdy na niebie. Bożym celem jest żebyśmy korzystali z tych przyjemności. Dlatego jest kawa i czekolada, dlatego są śmieszne zwierzęta jak dziobak, kolorowe ptaki jak papuga, gwiazdy na niebie i muzyka. Bóg stworzył nas abyśmy prowadzili przyjemne życie. Bóg dał nam zdolność, abyśmy czuli przyjemność i śmiali się. Bóg stworzył rzeczy, które nam się podobają. Nie korzystanie z nich jest nie tylko głupotą, lecz i grzechem.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dobry tekst. Bycie chrześcijaninem nie oznacza smutku, wyrzekania się, postów, modlitw. Tak niektórzy myślą i wyobrażają sobie chrześcijanina.
Nie bądźmy smutnymi purytanynami i im podobnymi.
Żyjemy tu i teraz. Nie uciekamy do klasztorów i innych miejsc odosobnienia, bo komu wtedy bedziemy świadczyć?
A ci co myślą inaczej? Cóż szkoda mi ich.

Pozdrawiam
Leszek, Siedlce