środa, 7 listopada 2012

Pamiętaj cudowną Bożą łaskę okazaną tobie w Chrystusie.


Pamiętaj, jak wolna i niezasłużona była ta łaska, która przywiodła cię do Chrystusa. Może to przez twoich rodziców, czy przez kolegę, czy pastora, czy książkę. Ale obojętnie co to było, nie zasłużyłeś na nią. Twoje duchowe przebudzenie, zrozumienie ewangelii, wiara w Jezusa były darmowym darem od Boga. Danym ci z łaski Bożej.
Im bardziej czujesz, że to Bóg hojnie okazał ci łaskę, tym chętniej będziesz dzielił się z innymi, nie myśląc o ich godności. Kiedy twój koszyk jest pełen chleba, który dostałeś za darmo, a dookoła ciebie są głodni ludzie, to naturalne jest, aby dzielić się z nimi. Jezus tak mówił do swoich uczniów, „darmo wzięliście, darmo dawajcie.”
Często przypominaj siebie o hojności Bożej wobec ciebie. Bóg jest dobrym Bogiem, który daje swoim dzieciom liczne dobre dary. Nic nie zrobiliśmy, aby zasłużyć na jego dary. Bóg Ojciec wysłał Jezusa, aby stał się człowiekiem i żeby wziął naszą karę na siebie. Bóg ukarał Jezusa zamiast nas. Bóg wylał swój gniew wobec naszych grzechów na Jezusa zamiast na nas.
I jest napisane, że uczynił to wszystko, kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami. Zanim miałeś pragnienie, aby być mu posłusznym. Zanim uczyniłeś dobre uczynki w mocy Ducha Świętego. Umarł za ciebie zanim go pokochałeś.
Przypominaj sobie o niezasłużonej łasce Bożej wobec ciebie, a niech to motywuje cię, abyś hojnie dzielił się tym, co masz z innymi. 

1 komentarz:

http://mwyrwas.blogspot.com/ pisze...

bardzo ładny tytuł bloga! Bo najważniejsze to czerpać radość z tego, co mamy:)!